اتومبیل الکتریکی

اتومبیل الکتریکی

آئودی E-tron تنها یک اتومبیل الکتریکی نیست. این اتومبیل بسیار زیباست، آینده روشنی در پیش رو دارد و دارای برد مسافتی بالایی است.

آئودی قبلا ادعا کرده بود که E-tronبرد مسافتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر را خواهد داشت و در نمایشگاه فرانکفورت این موضوع را تکرار کرد. به‌احتمال‌ قوی این اتومبیل در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

 Vorsprung Durch Technikیعنی شاید نتواند اول باشد اما می‌تواند بهترین باشد. در طراحی موتور جزییات بسیاری رعایت شده است که باعث شد تا اولین SUVالکتریکی آئودی با نام E-tron Quattro پدید آید. آئودی می‌تواند این اتومبیل تمام الکتریکی، لوکس و اسپرت را در سال ۲۰۱۸ به‌طور انبوه تولید کند. آئودی E-tron Quattro کانسپت، طعمی دیگر از سواری را تداعی می‌کنداین اتومبیل پک باتری بسیار قدرمند دارد و آیرودینامیک بدنه از نکات برجسته آن است.

در بدنه می‌توان ابزارآلات آیرودینامیک فعال زیادی را مشاهده کرد که وظایف خاصی را بر عهده دارند. مثلا یکی از آن‌ها دریچه هوایی است که باد را به سمت چرخ‌های عقب می‌فرستد. سه موتور الکتریکی قدرت آئودی E-tron Quattro را تولید می‌کند (با تکنولوژی بسیار هوشمندانه که همه‌چیز را مدیریت می‌کند تا با هم به‌خوبی کار کنند). دو موتور قدرت خود را به چرخ‌های عقب و موتور سوم نیز قدرتش را به چرخ‌های جلو می‌فرستد. این اتومبیل به‌احتمال‌قوی دیفرانسیل عقب خواهد بود.

قدرت خروجی ممکن است تا حدود ۴۹۶ اسب بخار برسد. گرچه آئودی در نظر دارد تا از مدلی ضعیف‌تر برای عرضه در بازار که قدرتی معادل ۴۲۹ اسب بخار تولید می‌کند، بهره گیرد. مدل اصلی می‌تواند گشتاوری برابر ۸۰۰ نیوتن متر و حداکثر سرعتی برابر با ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. صفر تا صد را در ۴.۶ثانیه پر کند و از این لحاظ به نسبت خیلی از SUVهای بنزینی سریع‌تر شتاب می‌گیرد. دیسک‌های بزرگ کربنی که در پشت رینگ‌های ۲۲ اینچی است، ظاهری بسیار خشن به آن داده است. پنل روی سقف وظیفه شارژ کردن E-tron را هنگامی‌که پارک شده است، بر عهده دارد. همچنین آئودی تضمین داده است که با این سیستم شارژ می‌توان ۱۰۰۰ کیلومتر را به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای برای شارژ کردن پیمود. در داخل E-tron، کابین مجازی و ۶۱۵ لیتر فضای صندوق‌عقب وجود دارد.

در E-tron سیستم‌های پیشرفته هوشمندی وجود دارد تا بر هر چیزی نظارت کنددوربین‌های جمع شونده که می‌توانند عقب اتومبیل را به‌صورت کامل نشان دهند، یکی از چندین سیستم به‌کاررفته در این SUV تمام الکتریکی آئودی است. از دیگر موارد جالب این اتومبیل می‌توان به قابلیت شارژ کردن در هنگام راندن اشاره کرد. طرز کار آن مانند همان سیستمی است که در i8 قرار دارد. آئودی بر این موضوع بسیار تاکید دارد که هنگام سریع رفتن می‌توان باتری‌ها را شارژ کرد. بدین ترتیب برد مسافتی بیشتر از ۵۰۰ کیلومتر خواهد بود.

سیستم Speed charging بسیار سریع و آسان عمل می‌کند. شما می‌توانید میزان باتری موردنیاز برای برد ۴۰۰ کیلومتر را تنها در ۳۰ دقیقه شارژ کنید. همین موضوع باعث می‌شود تا رانندگی برایتان لذت‌بخش‌تر شود.

گرچه ما نمی‌توانیم تا سال ۲۰۱۸ این اتومبیل را در جاده ببینیم اما آئودی بیان کرده که از این به بعد قرار است بعضی از اتومبیل‌های خود را بر روی این پلت‌فرم بسازد که نام این محصولات از آئودی، پورت فولیو خواهد بود